Pereõde on meie perearstikeskuses iga teie pereliikme esmane tervisenõustaja.

Pereõde on kogu pere tervisemeeskonna liige, kes aitab tervist hoida ja vajadusel taastada. Pereõde osutab iseseisvalt ja koos perearstiga õendusabi, mis seisneb patsientide nõustamises, õpetamises ja juhendamises ning praktilise abi osutamises.
Mida pereõde teeb? Planeerib ja koordineerib patsientide vastuvõttu, nõustab telefoni teel ägeda haigestumise korral ja krooniliste haigustega toimetuleku osas, teeb vajalikke protseduure, seob haavad ja annab kaasa juhised koduseks haavahoolduseks, vaktsineerib nii lapsi kui ka täiskasvanuid, vastab vaktsineerimisega seotud küsimustele, teostab kõrvaloputust, eemaldab puugi, teeb EKG ja mõõdab vererõhku, teeb süste, vereanalüüse ja palju muud.
Pereõde oskab vastata paljudele tekkinud küsimustele ja aitab leida parima võimaliku lahenduse. Kui probleem on keerulisem, aitab pereõde Sul perearsti vastuvõtule pääseda ning hoolitseb selle eest, et Sinu probleem saaks lõpuni lahendatud. Pereõde ei ületa oma pädevuse piire ja vajadusel konsulteerib kindlasti perearsti või teiste tervisemeeskonna liikmetega. Pereõde käib igal aastal täiendkoolitustel, et olla kursis kõige kaasaegsemate tervishoiulahendustega.
NB! Meie perearstikeskuse pereõde Anna Ilves omab 2017. aastast õigusi kordusretsepti väljastamiseks.

Doktor Ulvi Usgam’i pereõed on Anna Ilves ja Evelin Trusova – tel. 53 09 88 66

Doktor Ilona Markus’e pereõed on Astrid Kaasik ja Karina Lillqvist – tel. 58 71 21 44