E-Perearstikeskus – Alates 15. jaanuarist perearstikeskus Medicolm turvalisuse kaalutlustel e-maili teel tulnud meditsiinilistele pöördumistele enam ei vasta. Palun kasutage e-Perearstikeskuse lahendust aadressil www.eperearstikeskus.ee/
Teie perearsti telefoninumber vastab ainult teie perearsti VASTUVÕTUAEGDEL! Juhul kui me ei saa koheselt teie kõnele vastata, PIISAB ÜHEST KÕNEST ja me helistame kõigile vastuvõtuaja jooksul helistanutele tagasi! Kõik tervisemured ja jooksvad probleemid lahendame eelisjärjekorras e-Perearstikeskuses.
Haiguslehti tagantjärgi ei avata, palun registreerige haigusjuhtum e-perearstikeskuses või helistage meile koheselt kui tunnete ennast haigena. Kui haigestumine või retsepti pikendamise vajadus leiab aset väljaspool meie vastuvõtuaegu, riigipühadel või nädalavahetusel saate haiguslehe fikseerida e-Perearstikeskuses, perearsti nõuandetelefonil tel.1220 või EMO-s.
PEREÕDE on meie perearstikeskuses kõikide patsientide ESMANE TERVISENÕUSTAJA! Telefoni teel on võimalik aega registreerida pereõe või vajadusel perearsti vastuvõtule, kordusretsepte tellida, analüüside vastuseid saada, pereõe ja perearsti konsultatsiooni küsida. Kui analüüsid ei ole korras, võtame ise Teiega ühendust.
Analüüside ja röntgeni vastuseid ning retseptide kehtivusi saavad kõik patsiendid ise vaadata oma patsiendiportaalist.
Vastuvõtuaeg ühele patsiendile on 15 minutit. Juhul kui te soovite arsti või pereõega rääkida mitmest probleemist korraga või juhul kui teiega tuleb kaasa veel pereliikmeid, peate kindlasti registreerima mitu järjestikust aega. Palun pidage kinni ettenähtud ajalimiidist – 1 probleem ühel 15-minutilisel visiidil.
Saatekirju telefoni teel ei väljastata! Saatekirja väljastamiseks broneerige aeg oma arsti vastuvõtule!
Vastuvõtule on vajalik alati eelregistreerimine! Isegi siis, kui Teile tundub, et tegemist on kiireloomulise probleemiga ja soovite arsti vastuvõtule pääseda võimalikult kiiresti, palume aeg broneerida kas e-Perearstikeskuse kaudu või helistades meile. Tavaliselt vaatab erakorralised haiged kõigepealt üle pereõde, kes vajadusel konsulteerib arstiga või suunab patsiendi edasi arsti vastuvõtule, kas siis samal päeval või lähipäevade jooksul, olenevalt probleemi raskusastmest. Meie perearstikeskuses EI OLE elavat järjekorda sest doktorid võtavad vastu ainult eelnevalt registreeritud patsiente. Palun tulge vastuvõtule alati õigeaegselt. Juhul kui te ei saa tulla vastuvõtule, palun teavitage meid koheselt sest Teie aeg võib olla hädavajalik mõnele teisele abivajajale! Palun oodake Teile tullakse isiklikult uksele vastu kokkulepitud kellaajal.
Kordusretseptide tellimine toimub e-Perearstikeskuse kaudu või helistades meile. Palun ärge jätke oma eluks vajalike ravimite tellimist viimasele minutile, hoolige oma tervisest!
Info analüüside andmise kohta. Analüüse saab endiselt anda kõikides LTKH üksustes, valige enda kodule lähim punkt. Põhja-Tallinna tervisekeskuses asub labor ja röntgen teisel korrusel.
Sageli piisab vaid pereõe visiidist. Pereõde jälgib terveid imikuid, teostab vaktsineerimisi (nii laste kui ka täiskasvanute) ja erinevaid protseduure. Lisaks vaatab pereõde 1x aastas üle kroonilised haiged, teostades neile vajadusel ka analüüse ja muid uuringuid. Enamasti vaatab kõik ägedad haiged esmaselt üle pereõde, suunates need vajadusel edasi arsti vastuvõtule. Lisaks tegeleb pereõde ka ennetustööga ja väljastab erinevaid meditsiinilisi dokumente.
Imikute ja tervete väikelaste vastuvõtupäev on igal nädalal teisipäeval, kus teenindatakse ainult terveid lapsi. Palume võtta kaasa puhas mähe ja aluslina ning koristada oma lapse kasutatud mähkmed viisidi lõpus.
Meie perearstikeskuses on 18. aastane isik täiskasvanud inimene, kes vastutab ise oma tervise, terviseandmete, visiitidel käimise ja perearstikeskusega suhtlemise eest! ( va. eestkoste, puue, jt. )
Eesti Vabariigi riigikeeleks on eesti keel. Perearst ei ole kohustatud patsiente võõrkeeles teenindama, kuna võõrkeeles suhtlemisel ei pruugi erialase terminoloogia erinevuste tõttu arsti arusaam probleemist olla samaväärne kui eesti keeles. Kui oled Eestisse kolinud välismaalane, kes ei oska eesti keelt, siis soovitame arsti vastuvõtule kaasata tõlki. (tervisekassa.ee/perearstiabi)
Palume jätta oma talvised üleriided alati 1. korrusel asuvasse valvega garderoobi.
Palume nuusata nohusel lapsel nina ära enne kabinetti sisenemist.
Palume vankritega mitte kabinetti siseneda.
Imikute mähkimislaud asub 1.korrusel aatriumis, garderoobi seinal.
WC-d asuvad igal korrusel märgistatud alal.
Medicolm OÜ ei vastuta ooteruumis olevate jopede, vankrite ja teiste patsientide isiklike esemete eest!